העגלה שלי (0 פריטים)

  • פריטים
  • 0.00

הכירו את האיש שמאחורי Napup

  • 21/11/2022

אם אי פעם נסעתם עם ילדים והם נמנמו במושב האחורי כשהם חגורים בכסא הבטיחות, אתם וודאי מכירים את התופעה, כמו גם את החשש שנלווה לה: הראש שנשמט לצדדים. אולם בעוד שהתגובה של רוב האנשים היא פשוט להחזיר את הראש למקום ולהמשיך בנסיעה, עם מעקב אינסופי וציפייה לפעם הבאה שיפול, יש אדם אחד שהחליט לעשות מעשה, חשב על רעיון, גילה שיש לו ביד משהו טוב, ופיתח פטנט שגורם להורים רבים לנשום לרווחה והופך את הנסיעה להרבה יותר בטוחה.

הכירו את בן כהן-גזית שמלבד המצאתו המעולה, סיפורו מעורר השראה ושיעור לחיים.

כשרעיון חדש מגיח לאוויר העולם

הסיפור של Napup התחיל בנסיעה משפחתית רגילה ושגרתית. כסא הבטיחות של הילדה היה חגור למושב ומעוגן בצורה מושלמת, ובכל זאת, לא הצליח לתת מענה לבעיית הנמנום שכל ההורים מכירים: הראש הנשמט ובעקבותיו כל הפלג העליון וכך הילד "מתקפל" לשניים.

מדוע הראש הנשמט הוא בעיה?

הראש הנשמט במהלך נמנום בנסיעה בעייתי מכל מיני סיבות. במהלך נסיעה פשוטה הילדים עשויים להתעורר עם צוואר תפוס, הם יכולים לקבל מכה מהחלקים הקשיחים של הרכב, החלון או כסא הבטיחות, ובמקרה של תאונה, קיימת אפילו סכנה ממשית של הגוף הקטן שנחבט בעוצמה.

הורים רבים מאוד מוטרדים מהתופעה ומנסים לאלתר עם פתרונות מיוחדים כמו למשל לשים מגבת סביב הראש, או אפילו לתמוך בו פיזית, אבל אף פתרון אינו מספק ומציע מענה אמיתי לבעיה. אבל באותה הנסיעה, משהו שונה קרה, כמו רעם ביום בהיר, לפתע הבזיק בראשו של בן כהןגזית רעיון מושלם שנותן מענה לצורך של הורים רבים - לפתח תומך ראש לכסא בטיחות שיהיה קל לשימוש להתקנה ולתפעול, וגם לא יפגע בבטיחות בשום צורה.

מרעיון למציאות

כמובן שרק רעיון אף פעם אינו מספיק, והשלב הבא היה אכן ללמוד את הנושא ולראות האם כבר קיים פיתרון לבעיה. כאשר עשה שיעורי בית גילה, שאין מחקרים אשר בוחנים את תופעת "הראש הנשמט" או מציעים פיתרון ואז הבין שעלה על משהו חדש.

תוך זמן שיא של חמישה שבועות, בן כהן-גזית פעל במרץ על מנת לפתח אב טיפוס, ולאחר שהיה לו מוצר ביד, שם פעמיו לתערוכת מוצרי הילדים הגדולה בעולם:  Kind+Jugendכדי לבדוק את תגובת השוק, אך לא לפני שפנה להגן על המוצר באמצעות רישום פטנט. כאשר עלה למטוס בדרך לתערוכה גילה שהבקשה שלו לפטנט נתקבלה ממש בדקה התשעים.

ואכן, כל החברות הגדולות והמובילות בתעשייה שנחשפו אל המוצר בתערוכה התלהבו מהרעיון, אך כדי לצאת לדרך, דרשו שהתומך ראש לכסא בטיחות יעבור מבחני ריסוק.

 

עולים על הדרך להצלחה תוך 9 חודשים בלבד

לאחר שראה שהחברות המובילות בתעשיית מוצרי הילדים מתפעלות מהמוצר, בן כהן גזית לא בזבז זמן יקר, ומיד שלח את המוצר למבחני ריסוק של המעבדות המובילות. תוך 9 חודשים בלבד, כבר היו בידיו התוצאות: במבחני ריסוק נצפה צמצום הפגיעה בראש ובצוואר ומאז המוצר עבר עוד 120 מבחני ריסוק שהראו בצורה מובהקת ירידה של כ- 15% בהגנה על ילדים בתאונות חזיתיות ואחוריות ושל כ- 31% בתאונות צד, מדובר בתוצאות פנומנליות לכל הדעות.

משם הכל התחיל להתקדם בקצב מסחרר.

לאחר שלקח הלוואה מהבנק והשיג הסכם ייצור עם מפעל בסין – הייתה לו מכולה שלמה של המוצר, אז כבר היה לו גם שם (NapUp), אריזות ולוגו אך הוא לא ידע למי ישווק את מרכולתו. אולם באוקטובר 2015 הוא נבחר להציג את המוצר בתערוכת ABC במתחם היזמים החדשים בארה"ב וחודש לאחר מכן השיק את המוצר בארץ ומשם הדרך להצלחה נסללה והמוצר הפך למבוקש בשוק.

מהמגרש הביתי לשאר העולם

תומך ראש לכסא בטיחות NapUp התחיל את דרכו בישראל, כאשר לכל אורך הדרך בן כהן גזית דואג ללמוד את המוצר, כמו גם את דינמיקת המכירות, ועל הדרך מפיק לקחים ומבצע התאמות נדרשות, לרבות שינויים שאפשרו את התאמת המוצר לכל סוגי הכיסאות ללא יוצא מן הכלל.

כדי למנוע את פוטנציאל העתקת המוצר, הוא פעל להרחבת הגנת הפטנט על ההמצאה גם במדינות נוספות ברחבי העולם, כאשר נלחם בחקיינים ללא הרף, ככל שהמוצר הופך ליותר ויותר מבוקש.

תומך ראש לכסא בטיחות השתתף בתחרות מוצר השנה בתערוכת Kind+Jugend בה הוצג לראשונה לעולם, והגיע לרביעיית הגמר ועם הזמן פותחו גם מוצרים נוספים על אותו הקונספט שמיועדים לקהל יעד שונה. כך למשל כיום כבר ניתן להשיג תומך ראש למבוגרים אשר מתחבר למושב הרכב, כמו גם תומך ראש המתחבר למושב המטוס וכולל כיסוי עיניים ואוזניות מובנות.

מוצר נוסף ולא פחות חדשני מיועד לאוכלוסיית בעלי הצרכים המיוחדים והגיל השלישי, המרותקים לכסא גלגלים ומספק תמיכה ראויה לחלקו העליון של הגוף, רעיון שנולד מתוך הרצון לעזור לאביו, שהעביר את רוב ימיו על כסא הגלגלים.

בן כהן-גזית ללא ספק לוקח מצוקות אישיות וצרכים אמיתיים ויוצר המצאות חדשניות שכל מטרתן לספק פתרון איכותי, קל לתפעול ושימוש, אשר אינו מפריע לשגרת החיים או פוגע בבטיחות. בכך הוא לא רק משנה את השוק ואת חייהם של אנשים, אלא גם נותן לכולנו שיעור גדול ביזמות ונחישות.

 

Related Posts