העגלה שלי (0 פריטים)

  • פריטים
  • 0.00

איך לזהות ולמנוע מראש מריבות בין אחים

  • 12/01/2023

כולנו יודעים שהסחות דעת הן בזמן הנהיגה יכולות להיות מסוכנות ואפילו קטלניות. ומה יותר מסיח את הדעת מאשר מריבות בין אחים במושב האחורי?

בין אם יצאם לסידורים עם המתוקים שלכם, ובין אם החלטתם לצאת לטיול משפחתי מגבש, ברוב המקרים, יכול מאוד להיות שאפילו לא תספיקו להגיע לכביש הראשי, וכבר תתחילו לשמוע את הריבים הקבועים ברקע, מה שיכול להיות מתיש ולגרום לכולם להיות עצבניים.

אם אתם רוצים ליהנות מנסיעה בטוחה ונעימה, יש כמה טיפים שיעזרו לכם לזהות ואף למנוע מריבות בין אחרים ולחסוך מעצמכם את איבוד השפיות. אספנו לכם כמה מהם.

שמרו על גבולות גזרה

ילדים אוהבים לפלוש למרחב של האחים שלהם ולראות מה קורה ולאיזו תגובה הם זוכים כאשר עוברים את הגבול. לכן שמרו על הגבולות ברורים ואל תאפשרו להם לפלוש למרחב האחד של השני. מושבי בטיחות עוזרים לכם להשיג את המטרה במידה מסוימת מכיוון שהם יוצרים הפרדה, ומאפשרים לכל אחד מהילדים לשבת במקום מוגדר. עם זאת וודאו שכל ילד ילמד לשמור על הרגליים והידיים, כמו גם על החפצים שלו, לעצמו.

וודאו שלכולם נוח

בזמן הנסיעה ילדים צריכים להרגיש נוח. ברגע שלא נוח להם, הם עשויים לפתח עצבנות, מה שעשוי להוביל להצקות ולריבים. אחת הדרכים לשמור על נוחות היא לוודא שהם ישובים במושבי הבטיחות המתאימים לגילם ולגובהם.

שימו לב שמושבי הבטיחות מותקנים כראוי, שהרצועות וחגורות הבטיחות מונחות היטב על הילדים, אינן לוחצות, אך מהודקות מספיק, ולא פחות חשוב בדקו שמושב הבטיחות תואם לגיל הילד. אם אינכם בטוחים ויש לכם שאלות כמו בוסטר לילד מאיזה גיל או איך אפשר לשמור שלילדים יהיה נוח בזמן שהם נרדמים כך שישנו מספיק, עליכם לבדוק את כל אלו כדי להיות בטוחים שהם לא גורעים מתחושת הנוחות של הילדים במהלך הנסיעה.

תדאגו לתעסוקה

כאשר הילדים עסוקים הסיכוי שהם יהיו חסרי שקט קטן הרבה יותר. תוכלו לארוז לילדים משחקים שהם אוהבים, חוברות עבודה וצביעה, מדבקות. אם המצב ממש קיצוני ואתם זקוקים למעט שקט, זמן מסך גם כן עלול להועיל, כל עוד מקפידים על הגבלה.

תוכלו לשחק משחקי חברה משפחתיים כמו למשל "המלך אמר", "כן לא שחור לבן", "ארץ עיר", משחקי ניחושים ושלל משחקים לבחירתכם שיכולים למנוע מהילדים לריב אחד עם השני.

לבסוף, אפשר להאזין לפודקאסטים מעניינים, סיפורים או שירים שהילדים אוהבים, מה שיכול לשמור על מצב הרוח אופטימי.

הקפידו על הפסקות

גם המבוגרים בחבורה יכולים להרגיש מותשים כאשר מדובר בנסיעה ממושכת. אם אתם רוצים להימנע מריבים מיותרים בין אחים, זכרו שכל נסיעה משפחתית אינה רק היעד, אלא גם הדרך אל היעד. לכן נסו לשלב בדרך אטרקציות ועצירות מרובות כדי שהילדים יוכלו לרדת ממושבי הבטיחות, לנשום קצת אוויר, להתפנות ולחלץ עצמות.

הביאו אתכם חטיפים

חטיפים בריאים ומזינים יכולים למנוע ריבים כאשר הילדים מתחילים להיות רעבים. בזמן רעב ילדים רבים חווים שינוי במצב הרוח, לכן אתם יכולים להכין חטיפים ואם אתם שמים לב להתלקחות של מריבה במושב האחורי, פשוט הסיחו את דעתם עם החטיפים האהובים עליהם והובילו להפסקת אש באופן מידי.

אחרי האוכל, בטוח שמצבם של כולם יהיה טוב ונינוח הרבה יותר.

עצרו בצד

הילדים חייבים להבין שהמריבות שלהם אינן מושכות את תשומת ליבכם. לכן אם אתם מרגישים שאתם עומדים לאבד את זה, אל תלהיטו את הרוחות. פשוט עצרו בצד, בצורה רגועה ובטוחה, והסבירו לילדים שאינכם מתכוונים להמשיך לנסוע עד שהם לא יפסיקו לעצבן ולריב האחד עם השני. מומלץ שלא למקד את תשומת ליבכם בריב הילדים, אלא להעסיק את עצמכם במשהו אחר, ולשדר שאין דחיפות. גם אם אתם ממהרים קחו נשימה עמוקה, ואם אתם מרגישים את העצבים מגיעים אל הסף, צאו רגע מהרכב ונשמו אוויר.

ספקו תמריצים להתנהגות טובה

חשוב שהילדים יבינו כיצד עליהם להתנהג בזמן הנסיעה, ולכך חיזוקים חיוביים יכולים לעזור. תנו לילדים תשומת לב חיובית כאשר הם מתנהגים באדיבות אחד לשני, משחקים יחד ומשתפים פעולה. אתם יכולים אפילו לעצור בחנות הנוחות ולקנות להם צ'ופר קטן על התנהגות טובה. תוכלו גם להבטיח שבתום הנסיעה תעצרו בפארק משחקים כדי שהילדים יוכלו לפרוק קצת מרץ (ולקיים כמובן), או לחשוב על תמריצים חיוביים אחרים שמתאימים לכם.

הסבירו לילדים מה יקרה אם ימשיכו לריב

הילדים צריכים להבין שעשויות להיות השלכות לריבים שלהם במושב האחורי, בין אם פגיעה בריכוז שלכם במהלך הנסיעה, ובין אם השלכות אחרות, כמו למשל מניעת זמן מסך כאשר מגיעים הביתה, או תגובות אחרות כפי שאתם רואים לנכון ובהתאמה לגיל הילדים.

באופן כללי, אתם מכירים את הילדים שלכם טוב ויודעים לזהות מתי עומדים לריב. על ידי זיהוי מקדים תוכלו לנסות להסיח את דעתם עם משחק כדי שלא תצטרכו להגיע לאיומים.

ולסיכום – התאימו את אופן הפעולה לילדים

הטיפים שציינו יכולים לעזר לכם להשיג קצת יותר שקט במושב האחורי במהלך הנסיעות, והם מתאימים לקבוצות גיל מגוונות. חשוב לשמור באמת שלילדים יהיה כמה שיותר נוח במושב האחורי, שהם יסעו עם מושבי בטיחות איכותיים התואמים לגילם ולשלבי התפתחותם ולהחליף את המושב כאשר הילדים מגיעים לגיל המתאים.

כמו כן, הקפידו תמיד לדאוג לתעסוקה, הכינו פלייליסט משפחתי, כמו גם את עצמכם מראש לכך שהדרך עשויה להיות מאתגרת, אבל כל אתגר כזה הוא למידה לעתיד!

 

Related Posts