העגלה שלי (0 פריטים)

  • פריטים
  • 0.00

בוסטר לילד מאיזה גיל

  • 20/11/2022

אם אתם מוצאים את עצמכם מקלידים במרץ את הביטוי – "בוסטר לילד מאיזה גיל" רק כדי לדעת מאיזה גיל צריך בוסטר לרכב, או על מנת להבין טוב יותר מה בעצם ההבדלים בין סוגי הבוסטרים הקיימים, ומה עליכם לדעת לפני שאתם רוכשים בוסטר, אנו ממליצים לכם לקרוא את הפרטים הבאים, שיעשו לכם קצת סדר בדברים.

קודם כל, מהו בוסטר לרכב?

בוסטר הוא למעשה מושב הגבהה לרכב, אשר ישמש את ילדיכם כשהם יגיעו למשקל 18 ק"ג, ועד לגובה 1.45. לאחר מכן, כבר הם יוכלו להיחגר באמצעות מערכת החגורות המובנית של הרכב. מכיוון שזהו מושב הבטיחות שעתיד לשמש את הילדים לפרק הזמן הארוך ביותר בהשוואה לכסאות הבטיחות האחרים, חשוב מאוד להקדיש מחשבה לבחירתו ולוודא שהדגם שבוחרים אכן נוח ותואם לילד, לשלב התפתחותו ולצרכיו.

מכיוון שהבוסטר הוא מוצר יומיומי ושימושי אשר משפיע על הבטיחות של הילדים בעת הנסיעה ברכב, שאלות כמו "כסא בטיחות בוסטר מאיזה גיל" הן הכרחיות, כמו גם שאלות חשובות אחרות, שיעזרו לכם להבין מתי הגיע הזמן לעבור לבוסטר, וכיצד להפוך את השימוש בו לבטוח הרבה יותר.

אז מה החוק אומר?

כדי לענות על השאלה כסא בוסטר מאיזה גיל, יש לבדוק את החוק בישראל, אשר על פיו יישק דבר. לפי החוק, ילדים חייבים לשבת בכסא בטיחות עד גיל 3 לפחות ובבוסטר לפחות עד גיל 8. עם זאת לפי ההמלצות של ארגון בטרם, יש להשתמש במושב בטיחות הכולל רצועות פנימיות עבור ילדים שמשקלם עד 18 ק"ג, כאשר מומלץ להשאיר ילדים בבוסטר עד שהם מגיעים לגובה 1.45.

הסיבה לכך שישנו פער בין החוק לבין ההנחיות של ארגון בטרם היא שהחוק פועל לספק לילדים את ההגנה הבסיסית ביותר בעבור הנסיעה ברכב, בעוד שארגון בטרם שואף להרחיב את ההנחיות המינימליות, כדי להציע לילדי ולהורים מקסימום בטיחות. הוא עושה זאת, תוך שמתבסס על המלצות של ארגוני בטיחות בעולם ומחקרים שונים שנערכו בתחום.

עד מתי מומלץ להשתמש בבוסטר?

כאשר רוכשים כסא בוסטר לרכב מאיזה גיל אפשר להתחיל זו שאלה חשובה, אך לא פחות חשוב להבין עד מתי מומלץ שילדים ישתמשו בבוסטר. אז לפי ההנחיה של ארגון בטרם, ילדים צריכים להשתמש בבוסטר עד שהם מגיעים לגובה 1.45, מה שאומר, בסביבות גיל 11 בערך.

הבוסטר למעשה, מסייע להתאים את חגורת הרכב לגובהם של ילדים ואם הם נחגרים עם חגורת הבטיחות המובנית ללא מושב הגבהה מתאים, רצועת האגן תעלה לכיוון הבטן ורצועת החזה תהיה ממוקמת על הצוואר. כתוצאה מכך החגורה לא תספק להם את ההגנה הנחוצה, מה גם שבמקרה של תאונה, היא עשויה לפגוע בצורה חמורה בעמוד השדרה ובאיברים פנימיים.

מאיזה גיל בוסטר לילדים – איך יודעים?

רוב המומחים טוענים כי כדאי לחכות עד כמה שניתן עם המעבר לבוסטר, ואם אפשר להמתין עד לגיל 4 שנים, עדיף. הסיבה לכך היא שכסא בטיחות מעוגן לחמש נקודות אחיזה בעוד שבוסטר רק לשלוש נקודות.

כדי להחליט אם הגיע הזמן לעבור לבוסטר, עליכם לענות על השאלות הבאות. במידה וכל התשובות חיוביות, כנראה שהגיע הזמן הנכון.

גיל הילד – האם גילו עולה על 3 שנים?

משקל הילד – האם משקלו מעל 15 ק"ג?

יציבה – האם הילד שלכם יכול לשבת זקוף במהלך כל הנסיעה?

חגורת הבטיחות של הרכב – האם יש ברכב חגורת בטן וחזה במקום המיועד לבוסטר?

זכרו שארגון בטרם ממליץ לעבור לבוסטר רק לאחר שמגיעים למשקל 18 ק"ג וגובה 1.45 ושהכתפיים גבוהות מהחריצים העליונים של חגורות הבטיחות הפנימיות של המושב.

וכסא בטיחות מאיזה גיל?

שאלה נוספת ולא פחות פופולרית היא מאיזה גיל צריך כסא בטיחות. סלקלים משמשים מגיל לידה, ועד גיל שנה בערך או יותר, בהתאם לגובה התינוק. כאשר ארגון בטרם ממליץ להושיב את התינוקות נגד כיוון הנסיעה ככל האפשר ועד גיל שנתיים לכל הפחות.

כאשר ראשו של התינוק מגיע לנקודה הגבוהה ביותר של הסלקל, או במידה והתינוק מסוגל להחזיק את ראשו בצורה יציבה ובאופן עצמאי, הוא יכול לעבור לכסא בטיחות.

אם בחרתם שלא להשתמש בסלקל, אלא לקנות כסא בטיחות משולב שניתן להתקין עם ונגד כיוון הנסיעה, תוכלו להשתמש בו מגיל לידה, אולם שווה לקרוא את הנחיות היצרן ולבדוק לאיזה טווח גילאים הכסא מתאים. במקרה הזה מומלץ לבחור בכסא בטיחות שגדל עם הילד.

כיצד מתקינים בוסטר לרכב?

בוסטר ישמש את ילדיכם לתקופה ארוכה ולכן עליו להיות איכותי ונוח, ויותר מכך, קל לשימוש. כאשר משתמשים בבוסטרים שאינם כוללים רצועות פנימיות מובנות יש לחגור את הילדים עם חגורות הבטיחות של הרכב. את הבוסטר מצמידים למושב הרכב ומעבירים את חגורת הבטיחות במקום הייעודי, תוך ששמים לב שהיא ממוקמת על הברכיים והחזה בצורה נכונה. 

כיום ישנם בוסטרים שמותקנים באמצעות מערכת איזופיקס. מערכת זו עוזרת לוודא שמבצעים את ההתקנה נכון, והיא הופכת את הכסא ליציב יותר לאחר ההתקנה ואף בזמן שהוא לא נמצא בשימוש. מבין כל כיסאות הבטיחות בוסטרים נחשבים לקלים ולנוחים ביותר, שכן ניתן להעביר אותם ולהתקין מרכב לרכב בקלות.

ולבסוף, אפשר גם לרכוש כסא בטיחות אחד אשר כולל את כל המצבים מסלקל, דרך כסא בטיחות ובוסטר גב ועד בוסטר רגיל, כאשר המעברים בין מצב למצב מתבצעים בהתאם להנחיות היצרן ומגבלות הגובה, הגיל והמשקל של הדגם.

 

Related Posts