העגלה שלי (0 פריטים)

  • פריטים
  • 0.00

כל מה שצריך לדעת על חגירת ילדים ברכב בחורף

  • 18/12/2022

בחורף הימים מתקצרים, שעות החשכה ארוכות יותר, הכבישים רטובים וחלקים ומאוד קר. לכן, נהיגה על הכביש עלולה להיות מסוכנת, ומומלץ להכין את הרכב לחורף ולבדוק אותו במוסך.

מעבר לבדיקת הצמיגים, הבלמים, מערכות ההיגוי, האורות והמגבים שיבטיחו שהרכב שלכם כמה שיותר מוכן, עליכם גם לשים לב שאתם יודעים כיצד לחגור נכון את ילדיכם ברכב, וכך להבטיח שכל נסיעה חורפית גם תהיה כמה שיותר בטוחה.

כיצד לחגור ילדים ברכב בחורף?

בחורף מאוד קר ולכן מבוגרים וילדים כאחד יוצאים מהבית עם בגדים חמים ומעילים. יחד עם זאת, חגירת ילדים עם מעיל במושב הבטיחות עשויה להיות מאוד מסוכנת ואף לפגוע ביעילותם של מושבי הבטיחות השונים.

לכן, בכל נסיעה בחורף, מומלץ להוריד את המעילים ורק אז לחגור. אם שאלתם את עצמכם מדוע, הסיבה לכך היא שחגירת הילדים עם המעיל מובילה לכך שרצועות המושב, , אינן צמודות לגופו של הילד בצורה מספקת. כתוצאה מכך, אם חלילה תהיו מעורבים בתאונת דרכים, הילד לא יזכה להגנה טובה ויש סיכון שהוא יחליק ואף "יעוף" החוצה ממושב הבטיחות שלו.  

מלבד מעילים, גם לא מומלץ לחגור את הילדים עם בגדים מסורבלים, וגם לא עם חרמונית (מעיל לכל הגוף).

תמיד שימו לב שהילדים חגורים היטב במושב הבטיחות

ראשית כל ולפני הכל, על הילדים לשבת במושב בטיחות המתאים להם, הן מבחינת משקל הן מבחינת גובה והן מבחינת גיל, כדי לספק להם את מרב ההגנה. לכן בחרו את מושב הבטיחות המתאים בהתאם לכל הקריטריונים הנדרשים.

תינוקות עד גיל שנה צריכים לשבת במושב בטיחות אשר מותקן כך שפניהם נגד כיוון הנסיעה, בין אם זהו סלקל אשר מיועד לשימוש עד גיל שנה פחות או יותר, ובין אם זה מושב בטיחות שניתן להתקין עם ונגד כיוון הנסיעה וילווה את ילדיכם לזמן רב יותר.

רוב מושבי  הבטיחות מתאימים לשימוש מגיל לידה ועד גיל 5, תלוי במגבלות הכסא, ועליכם לבדוק זאת לפני שאתם רוכשים דגם כזה או אחר, ולקבל מענה בטיחותי התואם לצרכים שלכם.

ובוסטר לילד מאיזה גיל? בוסטר, המוכר גם בשם מושב מגביה, מתאים לילדים מגיל 5 ועד גיל 10, או עד גובה 1.45 מטר.

הסיבה שעליכם להשתמש בבוסטר היא שחגורות הבטיחות של הרכב לא מעוצבות כדי להתאים לילדים מתחת לגיל 10. למעשה, אם ילדים מתחת לגיל 10 לא ישבו בבוסטר, הם עלולים להיפגע בתאונת דרכים ולסבול מפגיעות פנימיות חמורות כתוצאה מהתהדקות חגורת האגן על הבטן הרכה אומפגיעות צוואר כתוצאה מהתהדקות חגורת הכתף על הצואר. הסיבה לכך היא שכאשר הם לא ישובים בבוסטר חגורת האגן ממוקמת על הבטן שלהם וחגורת הכתף ממוקמת על צווארם.

טיפים ליצירת איזון מושלם בין חימום הילדים לבין שמירה על בטיחות

הטיפים הבאים מתאימים לילדים בכל הגילאים ניתן לכסות את הילדים בשמיכה – אם אתם חוששים לחום הגוף בנסיעה חורפית, הסירו את המעיל, חגרו את הילד וכסו אותו בשמיכה מעל הרצועות, תוכלו גם להשתמש במעיל שהסרתם לחימום.

חממו את הרכב – לכל רכב כיום יש חימום. אפשר לחמם את הרכב לפני שיוצאים לנסיעה, כך שלתינוקות לא יהיה קר.

הלבישו את הילדים בשכבות דקות – הקפידו להלביש את הילדים בכמה שכבות דקות ומחממות על פני בגדים מסורבלים. אפשר להלביש להם סוודר מעל או מכנסיים וחולצה תרמית.

אל תשכחו כפפות, גרביים וכובעים מחממים – אלו יעזרו לשמור על חום הילדים אך מבלי לפגוע ביעילות של רצועות מושב הבטיחות או חגורות הרכב.

שימו לב שהחגורות מהודקות מספיק – אל תשכחו ששכבות מרובות ובגדים ארוכים עשויים להקשות על הידוק רצועות הבטיחות, לכן שימו לב שחגורות הרכב או רצועות המושב אכן מהודקות מספיק.

לעולם אל תשתמשו באביזרים לא בטוחים לשימוש – אל תשתמשו בשק שינה או אביזרים אחרים כדי לחמם את התינוק במהלך הנסיעה. לא כל המוצרים בטוחים לשימוש בתוספת למושב הבטיחות, גם אם נמצאים על המדף בחנות. כל פריט שאתם בוחרים להוסיף למושב הבטיחות חייב לעבור מבחני ריסוק ולעמוד בכל התקנים הנדרשים, אחרת הוא עשוי לחבל בבטיחות של המושב ולפגוע במשתמש.

זכרו, חגורות ורצועות הבטיחות מצילות חיים ממש

חגורות הבטיחות של הרכב, כמו גם מושבי הבטיחות, מצילים חיים. במידה ותהיו מעורבים בתאונת דרכים, חגורת הבטיחות ומושב הבטיחות המתאים הם שיוצרים הבדל מהותי בין פציעות קלות לבין פציעות חמורות, כל שכן בין חיים למוות.

מחקרים מעידים על כך ששימוש נכון בחגורות הבטיחות של הרכב ובמושבי הבטיחות מקטין את הסיכוי למוות בתאונות דרכים במידה משמעותית, לכן כאשר הכבישים יותר מסוכנים וחלקים כתוצאה מכך שהם רטובים, ובזמנים בהם מחשיך מוקדם כך שהכביש הופך למרחב יותר מסוכן, יש לשים דגש רב יותר על חגירה נכונה ולוודא שהילדים ישובים במושב הבטיחות בבטחה.

לכן גם אם יש התעקשות, כמו שלעיתים קורה עם ילדים, והקטנטנים לא משתפים פעולה, אל תוותרו – מדובר בבטיחות שלהם. ותמיד ודאו שאתם נותנים דוגמה אישית טובה, שכן גם עבורכם, ועבור ילדיכם הגדולים יותר, חגירת חגורות בטיחות מעל מעיל הרבה פחות בטוחה!

Related Posts