העגלה שלי (0 פריטים)

  • פריטים
  • 0.00

בטיחות ילדים ברכב - המדריך האולטימטיבי

  • 07/09/2022
בטיחות ילדים ברכב

נסיעה ברכב מאוד מהנה ומאפשרת לכם לחקור את הארץ כמשפחה, עם זאת נלווים אליה לא מעט סיכונים, אחד המדאיגים ביותר הוא הסיכון לתאונת דרכים. כמובן שכהורים אתם רוצים להיות כמה שיותר שקטים ולהבטיח שכל נסיעה ברכב תעבור בבטחה, ומה שמעודד הוא, שלא בכדי ישנם כללי בטיחות, אשר נועדו למנוע ולמזער את הסיכונים. אז כדי להבטיח שהילדים יהיו כמה שיותר בטוחים ברכב, ריכזנו לכם כמה כללי אצבע חשובים.

השקיעו בקניית הרכב הנכון

בטיחות ילדים ברכב מתחילה בבעלות על הרכב הנכון. רגע לפני שאתם הופכים להורים מומלץ להחליף לרכב ידידותי למשפחות, ישנו מבחר רחב ואתם יכולים לבחור בדגם מתאים לתקציב ולדרישות שלכם. לדגמים חדשים יש תכונות בטיחות מעולות אשר מפחיתות סיכונים והופכות אותם לבחירה אידיאלית.

הטמעת ציוד בטיחות לילדים

מומחים מסכימים כי כסאות בטיחות באיכות טובה עוזרים להורים לשמור על בטיחות תינוקות ברכב. כסא הבטיחות המתאים יכול להפוך לגורם מציל חיים ואף למנוע פציעות, במיוחד במקרה של תאונת דרכים.

מותגים מובילים של כסאות בטיחות עושים כיום מעל ומעבר כדי לייצר כסאות ברמה הגבוהה ביותר, שעומדים בתקנים מחמירים ועוברים בדיקות בטיחות רבות. עם זאת יש לזכור שגם כסאות הבטיחות האיכותיים ביותר יהיו יעילים יותר כאשר הם מותקנים בצורה נכונה ברכב. ישנם המון הורים שלא יודעים להתקין כראוי את כסא הבטיחות, מה שעשוי להוביל למפגעי בטיחות. לכן, אם אתם רוצים לשמור על בטיחות ברכב, ילדים צריכים להיות חגורים כראוי, על כן NapUp ממליצה לכם לשים לב שהכסא מותקן בצורה נכונה ובטוחה.

השתמשו בכסא המותקן נגד כיוון הנסיעה עד גיל שנתיים

תינוקות ופעוטות צריכים לנסוע ברכב כשהם ישובים בכסא בטיחות הפונה נגד כיוון הנסיעה למשך זמן רב ככל האפשר, כאשר ההמלצה היא שנתיים לפחות או עד שהם מגיעים למגבלת הגובה או המשקל של כסא הבטיחות. אם שאלתם את עצמכם מדוע חשוב להישאר עם כסא הפונה נגד כיוון הנסיעה זמן רב ככל האפשר, הסיבה היא כדי להגן על הילדים מפני התנגשות חזיתית. כסא בטיחות המותקן נגד כיוון הנסיעה תומך בראש, בצוואר ובעמוד השדרה במקרה של תאונה חזיתית, מה שמשמעותי מאוד בגיל צעיר יותר.

הזמן הנכון לעבור לכסא בטיחות המותקן עם כיוון הנסיעה

כאשר ילדיכם הגיעו למגבלת המשקל והגובה של כסא הבטיחות יהיה עליהם לעבור לשלב הבא, מה שאומר לכסא בטיחות המותקן עם כיוון הנסיעה. שימו לב שהכסא כולל רתמה של 5 נקודות עיגון אשר מעניקה את ההגנה הטובה ביותר לכל גופו של הילד בעת תאונה. רתמה בעלת 5 נקודות עיגון כוללת רצועות על שתי הכתפיים ושתי הירכיים, כאשר כל הרצועות נפגשות באמצע, בקו המפשעה.

מעבר לבוסטר

כדי לשמור על בטיחות ונוחות הילדים ברכב יש לוודא שהם חגורים במושב הבטיחות המתאים. לאחר שהילדים מגיעים למגבלות הגובה והמשקל של כסא הבטיחות, מגיע הזמן להעביר אותם לבוסטר. כאשר הם יושבים בבוסטר חגורת הבטיחות צריכה להתאים להם ולספק להם הגנה טובה. שימו לב שחגורת הכתף נמצאת על הכתף ועל החזה, וחגורת הברכיים ממוקמת על החלק העליון של הירכיים. אם החגורה אינה יושבת היטב, אל תמהרו לעבור לבוסטר.

הושיבו את ילדיכם במקום הנכון ברכב

המושב האחורי הוא המקום הבטוח ביותר עבור ילדים מתחת לגיל 13. לא בכל הרכבים ניתן להתקין מושב בטיחות בכל מקום שיש בו חגורת בטיחות, כמו למשל במושב הקדמי ברכבים שפועלת בהם כרית אוויר (כל עוד לא ניתן לבטל אותה). כריות אוויר מעוצבות כדי להתאים למבוגרים ועשויות להיות קטלניות לילדים קטנים. בנוסף, גם אי אפשר להושיב במושב הקדמי תינוקות קטנים בכסא הפונה נגד כיוון הנסיעה מאותה הסיבה. במושב האחורי, המקום הבטוח ביותר הוא במרכז, כך ניתן למנוע פציעה במקרה של פגיעת צד. כמובן שאם יש כמה ילדים שמשתמשים במושב האחורי, יש להושיב את כולם בכסאות בטיחות ולוודא שהם מותקנים כהלכה על מנת לנסוע בבטחה.

התקנה נכונה של כסא הבטיחות

כיום ברוב הרכבים יש מערכת איזופיקס או LATCH אשר מאפשרת לחבר את כסא הבטיחות למושב הרכב יותר בקלות. מערכת זו נמצאת בחלקו התחתון של מושב הרכב, וכוללת עוגנים שניתן לחבר אליהם את כסא הבטיחות. כאשר יש מערכת עוגנים ברכב מומלץ לאבטח את כסא הבטיחות באמצעותה. במידה ואין, ניתן להשתמש בחגורות הבטיחות של הרכב ולהעביר אותן בנתיב הייעודי לחגורת הבטיחות בכסא, כאשר אתם בודקים את הוראות היצרן להתקנה נכונה ובטוחה.

אל תמעיטו בחשיבותם של מושבי בטיחות

מושבי בטיחות מסוגים שונים מפחיתים את הסיכון לפגיעה קטלנית בתאונת דרכים, לכן ילדים תמיד חייבים לשבת בכסא בטיחות מתאים עד שהם גבוהים מספיק כך שחגורות הרכב יתאימו להם כראוי. כדי לשמור על בטיחות ילדים ברכב אל תמהרו לעבור כסא, במיוחד במידה והכסא הבא בתור אינו נותן את המענה הבטיחותי הראוי.

טיפים אחרונים לרכישת כסא בטיחות לילדים

יש כיום לא מעט דגמים בשוק של כסאות בטיחות. בין אם אתם רוכשים בפעם הראשונה ובין אם לא, זכרו את הדברים הבאים: התאמה לגיל, משקל, גובה ושלב התפתחות חשובה יותר ממחיר הכסא. עליכם לבדוק את תאריך הייצור לשים לב לתאריך התפוגה של הכסא. מומלץ להימנע מקניית כסאות יד שניה כדי להיות בטוחים שהכסא לא היה מעורב בתאונה ויש לקרוא תמיד את הוראות היצרן של הכסא כדי להיות בטוחים שאתם משתמשים בו בצורה נכונה, קל וחומר מתקינים אותו בצורה נכונה ברכב שלכם.

Related Posts