העגלה שלי (0 פריטים)

 • פריטים
 • 0.00

כך תפתרו את המאבקים על מושב הרכב אחת ולתמיד

 • 12/01/2023

הורים רבים נאלצים להתמודד עם מאבקי כוח כאשר מנסים להושיב את הפעוט הקטן במושב הבטיחות. אם גם אתם נמנים עליהם, ושאלתם את עצמכם מה תוכלו לעשות וכיצד ניתן לגרום לילדיכם לשבת על מושב הבטיחות ללא מאבקים, כדאי שתקראו את הדברים הבאים.

כאשר מגדלים ילדים קטנים לא חסרים מאבקי כוח להתמודד איתם, ופעמים רבות אנו נבחר את הריבים שלנו. אולם ישנם דברים שאינם נתונים למשא ומתן, כמו למשל ישיבה במושב בטיחות בזמן הנסיעה ברכב. ילדים אומנם יודעים זאת, אך נדמה שכל ייעודם בשנות חייהם הראשונות הוא לבחון גבולות, ומאבק על מושב הרכב, זו הזדמנות מושלמת למפגן כוח מרשים, אשר יכול לגרום להורים רבים לאבד את קור רוחם, מה שהופך את המאבק לעוד יותר אטרקטיבי.

נשים לרגע את ההומור בצד, זה בהחלט יכול להיות מתסכל להתמודד עם מאבק על מושב הבטיחות, במיוחד כאשר אנו ממהרים. לכן אספנו לכם כמה טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם הסוגיה יותר בקלות.

קחו נשימה ארוכה והישארו רגועים

אם אתם רוצים לפתור את המאבק על כסאות הבטיחות החלק העיקרי הוא להישאר כמה שיותר רגועים ואסופים. רגע לפני שמתחילים, אנו ממליצים לכם לבדוק שמושב הבטיחות של הילדים נוח להם, ותואם לגילם. לעיתים הסירוב נובע מאי נוחות של הילדים במהלך הנסיעה. קריאת מאמרים בנושא כסא בטיחות- עד איזה גיל? תעזור לכם להבין האם מושב הבטיחות מתאים לילדיכם או שאולי הגיע הזמן להחליף אותו למושב אחר.

כמו כן שימו לב שרצועות המושב יושבות היטב על הילדים ואינן מהודקות מדי, מה שעשוי להשפיע על מידת הנוחות שלהם. ולבסוף – הרגליים. צריך להיות מספיק מקום לרגליים שלהם, כך שיוכלו לשבת בנינוחות לאורך הנסיעה.

עכשיו נעבור לאתגר האמיתי והוא סיום המאבק אחת ולתמיד. כדי להצליח, עקבו אחר השלבים הבאים:

 • בחרו ביום שבו כולם במצב רוח מיטבי – כדי לנסות לסיים את המאבק ולהקנות הרגלים חדשים עליכם להתחיל ביום שבו אתם נינוחים, אין לכם אילוצי זמן ואין ילדים אחרים שעליכם לטפל בהם.
 • קחו את הפעוט לרכב ושמרו על רוגע – קחו את הפעוט לרכב, או אפשרו לו ללכת בכוחות עצמו. לפני שאתם מניחים אותו בכסא הבטיחות, פנו אליו בשלווה ועדכנו מראש שאתם עומדים להכניס אותו למושב הבטיחות אך שהפעם תעשו זאת בדרך אחרת מהרגיל. הדיל הוא שאתם תושיבו אותו במושב והוא לא יעשה את כל הדברים שבדרך כלל עושה. אמרו זאת ברוגע, בביטחון ועם חיוך, ובקשו ממנו לשבת במושב כדי שתוכלו לחגור אותו. שימו לב שאינכם שואלים, אלא מתריעים.
 • הילד מסרב – אם הילד מסרב להיכנס בכוחות עצמו, הודיעו לו שעכשיו אתם תעזרו לו לשבת. אם מתחיל מאבק, פשוט עצרו. הרימו אותו ברוגע והעבירו מסר שאתם מוכנים להמתין, עד שהילד מרגיש מוכן לשבת במושב הבטיחות. בזמן הזה, עליכם לתעל את כל הסבלנות והאנרגיה החיובית שיש בכם, ולהמתין, מבלי לאפשר לילד לצאת ממיקוד ולסטות מהמשימה שעומדת על הפרק, אך גם מבלי להיאבק אתו. מבחינתכם המאבק יוצא מהמשוואה.
 • הילד מראה סימנים של נכונות – כאשר הילד מראה שהוא מוכן לעלות למושב, או שמפסיק עם ההתנגדות, אתם מושבים אותו. במידה והוא מתחיל להתפתל, מנסה לברוח או עושה כל פעולה אחרת שמונעת ממנו לשבת בנחת במושב הבטיחות, אתם לוקחים נשימה עמוקה ושוב ממתינים. העבירו מסר עקבי שאתם מוכנים ויש לכם זמן לחכות עד שהילד יהיה מוכן לשבת במושב, תוך כדי שאתם שומרים עליו ממוקד במשימה ומושיבים אותו בעדינות בכל פעם שהוא קם מהמושב. הקפידו להסביר שעכשיו זה לא זמן מתאים למשחקים אלא זמן להיחגר ולנסוע. במידה והמאבק מסלים, פשוט הוציאו את הילד מהרכב וחזרו על כל השלבים מההתחלה.
 • הציבו גבול תקיף אך חומל ואוהב כאחד – שימו לב לכל אורך הדרך שהילד אינו מפעיל אתכם, שהגבול ברור וחד משמעי אך גם חומל ואוהב ושתשומת הלב שלו ממוקדת במשימה שעומדת לפניו. בכל מקרה, אל תאפשרו לו לקפוץ במושב, לטפס, להשתולל או לעשות את מה שהוא בדרך כלל עושה.
 • חזרו על הפעולה כמה שצריך – לעיתים התהליך עשוי לקחת 30 דקות, במקרים חריגים אף טיפה יותר. זו בדיוק הסיבה שעליכם לסיים את המאבק ביום שמצב הרוח שלכם טוב ואינכם ממהרים, כך שבאמת תוכלו לחכות עד שהילד יהיה מוכן לעשות את הבחירה בעצמו. אינכם צריכים להשתמש בכוח, אלא רק לתת לו את הזמן והמרחב לשתף פעולה, צאו מנקודת הנחה שהוא רוצה לשתף אתכם פעולה ולסיים את המאבק.
 • הרשו לעצמכם להזדהות – השתמשו במשפטים כמו: "אני מבין/ה שאינך אוהב לשבת במושב הבטיחות, ושלפעמים הישיבה במושב לא נוחה", הסבירו בקצרה כיצד המושב מגן עליו במהלך הנסיעה ובעיקר, הקפידו לחזור על המסר שאתם מחכים שהילד יאמר לכם כאשר הוא מוכן לשבת ולנסוע בבטחה.
 • בסוף זה יקרה! הילד יסכים לעלות למושב ולהיחגר וכשזה קורה אתם יכולים לשבח אותו על כך. זה הזמן לסגור את הדלת, לקחת נשימה עמוקה, לטפוח לעצמכם על השכם, להיכנס למושב הנהג ולנסוע למקום מהנה במיוחד. הרווחתם זאת ביושר!

לסיכום, קחו בחשבון שיכול להיות שתצטרכו לחזור על הפעולה כמה פעמים, הנתונים מעידים על כך שבכל פעם התהליך יהיה מהר יותר, כאשר בסוף תשיגו את המטרה והמאבק על המושב יסתיים כלא היה.

 

Related Posts