העגלה שלי (0 פריטים)

  • פריטים
  • 0.00

התקנת כיסא בטיחות ברכב - המדריך האולטימטיבי

  • 07/09/2022

כסאות בטיחות לרכב חיוניים להגנה על ילדיכם במקרה של תאונת דרכים במיוחד כאשר יש תומך ראש, כאשר ילדים שחגורים בכסאות בטיחות יהיו בסיכון נמוך יותר להיפגע במהלך תאונה, בהשוואה לילדים שרק חוגרים את חגורת הבטיחות של הרכב. עם זאת, כאשר כסא הבטיחות מותקן בצורה שגויה, או כאשר הילד אינו נמצא בכסא הבטיחות המתאים לגילו ומשקלו, הסיכון הולך וגדל. לכן התקנה נכונה של מושב הבטיחות יכולה להתגלות כמצילת חיים, מה גם שזו דרישה חוקית.

כדי שכל התקנת כיסא בטיחות ברכב תתבצע בצורה נכונה וכמה שיותר בטיחותית, ריכזנו לכם כמה טיפים חשובים לחיבור נכון של כסא הבטיחות.

איך קושרים כסא בטיחות לתינוק

המנהל הלאומי לבטיחות בדרכים של ארצות הברית בדק ומצא כי בהמון מקרים כסאות הבטיחות לרכב נמצאים בשימוש לא נכון.

אם אינכם בטוחים שהתקנתם את כסא הבטיחות בצורה נכונה או שאתם רוצים לבדוק איך מרכיבים כסא בטיחות לרכב כדי להיות בטוחים שעשיתם זאת נכון, תוכלו לעקוב אחר הטיפים הבאים וכך להיות שקטים יותר שלילדיכם יש את ההגנה המתאימה ביותר.

חיבור כיסא תינוק לרכב – כל השלבים

התחילו בהנחת בסיס הכסא על מושב הרכב – כסאות רכב רבים מגיעים עם מערכת זוויות מתכווננת. פשוט וודאו שהכסא מונח בזווית של 30 עד 45 מעלות.

העבירו את חגורת הבטיחות – בעת התקנת כסא בטיחות לתינוק יש להעביר את חגורת הבטיחות של הרכב דרך הנתיב הייעודי של חגורת הבטיחות, ברוב הכסאות ישנם חיצים אשר מצביעים היכן הוא נמצא. פשוט מושכים את הרצועה ומחזיקים את הבסיס של הכסא כלפי מטה כדי להדק אותו, מה שמונע ממנו לזוז ומכם להתקין אותו בזווית לא נכונה.

השתמשו במערכת LATCH / איזופיקס של הרכב – אם אתם נוהגים ברכב שיוצר בשנת 2002 ואילך, הוא יכלול מערכת עוגנים מובנית שתוכלו להשתמש בה במקום חגורת הבטיחות. חפשו את העוגנים וחברו אליהם את האבזמים המתאימים של בסיס הכסא. אתם תדעו שהם מאובטחים כאשר הם נלחצים למקומם.

הכניסו את כסא הבטיחות לתוך הבסיס עד שתשמעו הקלקה – צליל ההקלקה מבטיח שהכסא נמצא במקום הנכון. התקנת כיסא תינוק ברכב נעשית נגד כיוון הנסיעה, ועליכם להכניס את התינוק כאשר גבו מופנה אל המושב. את התינוק חוגרים באמצעות רתמות הבטיחות של הכסא, כך שעליהן להיות בגובה הכתפיים ולא רופפות מדי.

התקנת כיסא בטיחות ברכב לפעוטות בגיל הרך

שימו לב היטב למגבלות הגובה והמשקל לפני שאתם מעבירים את התינוק לכסא בטיחות הפונה לכיוון הנסיעה. אם שאלתם את עצמכם איך מחברים כסא בטיחות לרכב כאשר התינוקות הקטנים מוכנים למעבר, השתמשו בטיפים הבאים כדי להבטיח שההתקנה מבצעת בצורה חלקה.

התחילו בלוודא שהכסא מונח היטב במקומו ונמצא בזווית הנכונה – ודאו שהרכב חונה על משטח ישר לפני התקנת כסא בטיחות ברכב, כך תוכלו לקרוא טוב יותר את מחווני הזוויות של הכסא.

השתמשו בתפס העליון כדי לנעול את הכסא בחוזקה – פעולה זו תמנע מהילד לזוז עם הכסא קדימה בעת תאונה ותאבטח את הכסא למושב הרכב. תוכלו לאבטח את הכסא באמצעות עוגני הרכב, מיקומם נמצא במדריך הרכב.

שימו לב שאבזמי הכסא מתחברים למערכת העוגנים של הרכב – כמו בכסאות הפונים נגד כיוון הנסיעה, גם כאן, האינדיקציה היא צליל הקלקה.

הניחו את הילד במושב הבטיחות – תדעו שהוא יושב היטב כאשר רצועות הכסא נמצאות בגובה הכתף או מעליה.

איך קושרים בוסטר לרכב

ככל שילדיכם יגדלו כך יעלה הצורך לעבור לכסא בטיחות מתאים, תדע שהגיע הזן לעבור לבוסטר כאר האוזניים שלהם נמצאות בגובה או עוברות את חלקו העליון של המושב. וודאו שאתם מתקינים את הבוסטר נכון בעזרת הטיפים הבאים:

את הבוסטר מניחים על מושב הרכב ולא על בסיס – אפשר לאבטח את הבוסטר באמצעות עוגני LATCH / איזופיקס או לחגור את הילדים עם חגורת בטיחות.

שימו לב למנח החגורה על הכתפיים – חגורת הברכיים צריכה לנוח על חלקן העליון של הירכיים, וחגורת הרכב צריכה לעבור באמצע קו החזה כך שילדכם ישב בנוחות ובבטיחות.

אם אתם שמים לב שהחגורה רופפת פשוט הדקו אותה.

מהי מערכת LATCH / איזופיקס?

מערכת LATCH/ איזופיקס נמצאת ברכבים רבים ומציעה את הדרך היעילה ביותר להגן על ילדיכם. זו מערכת מצילת חיים ממש הכוללת עוגנים תחתונים שהפכו לסטנדרט ברכבים, מה שעוזר להתקין כראוי את כסאות הבטיחות. מערכת זו קיימת ברוב הרכבים שיוצרו לאחר שנת 2022 והיא כוללת נקודות עיגון ברכב המאפשרות לאבטח את כסא הבטיחות ולהתקין אותו כראוי.

מערכת ה- LATCH / איזופיקס כוללת עוגני מתכת אשר ממוקמים בין מושבי הרכב, למרות שישנם דגמי רכבים בהם העוגנים מוסתרים, עדיין ניתן למצוא על המושב סמלים אשר מצביעים על קיומם של העוגנים. כמו כן, מלבד עוגנים תחתונים יש גם רצועות עליונות שמונעות נטייה חזקה של הכסא קדימה בעת התנגשות, כך שקטן הסיכון שהילדים יסבלו מטראומה בראש. כדי לאתר את מיקומם ניתן לקרוא את מדריך הרכב בעיון.

טכנולוגיות התקנה מתקדמות גם בכסאות

כיום התקנת כסא בטיחות ברכב נעשתה קלה יותר גם בזכות טכנולוגיות מתקדמות המשולבות בכסא, כמו למשל מחוונים אשר מסייעים לכם להבין את זווית ההתקנה, נורות אשר מתריעות כאשר הכסא מותקן נכון, ולהיפך, כאשר ההתקנה לא הותקנה בצורה טובה. ולבסוף, כמובן שמומלץ לקרוא את הוראות ההתקנה הספציפיות לכסא הבטיחות שאתם קונים, או לצפות בסרטוני וידאו של המותג אשר ממחישים כיצד להתקין את כסא הבטיחות בצורה הכי נכונה ובטוחה שאפשר.

 

Related Posts