העגלה שלי (0 פריטים)

  • פריטים
  • 0.00

איך תקנו לילדכם הרגלי שינה נכונים

  • 12/01/2023

אין דבר שנראה שליו יותר מילדים ששקעים בשינה עמוקה, כשהם מכורבלים בתוך המיטה. שינה טובה חיונית עבור כולם, גדולים כקטנים, אך במיוחד עבור ילדים שנמצאים בשלבי התפתחות שונים. יחד עם זאת, למרות ששינה כה חיונית עבור ילדים, לא לכל הילדים יש הרגלי שינה נכונים, מה שעשוי להשפיע על אורח חייהם בדרכים שונות ומגוונות, כמו גם על אורח חייכם.

אם אתם רוצים להקנות לילדיכם הרגלי שינה נכונים, הטיפים הבאים יעזרו לכם.

הקפידו על טקס שינה קבוע

טקס שינה קבוע עוזר לתינוקות ופעוטות רבים לסגל לעצמם הרגלי טובים ולהיכנס למצב השינה בהדרגה. אתם אלו שמגדירים מה יהיו שלבי הטקס, מה גם שאם מדובר בילדים גדולים יותר, תוכלו להחליט יחד על השלבים השונים. בכל מקרה הקפידו לבצע את השלבים ברצף בכל ערב, כך שהילדים יבינו בדיוק מה עומד לקרות. הטקס שלכם יכול לכלול שלבים קבועים השגרתיים בכל בית כמו למשל: מקלחת, פיג'מה, צחצוח שיניים, קריאת סיפור וכדומה, ותוכלו לשלב גם אלמנטים שונים משלכם.

הקדישו תשומת לב לילדים לפני השינה

הרבה ילדים לא רגועים לפני השינה כי הם משתוקקים לתשומת לב מההורים שלהם, הדבר מקבל משנה תוקף במיוחד כאשר מדובר בהורים עובדים שנעדרים ברוב שעות היום מהבית.

צרו לכם זמן איכותי ויקר ערך, הקדישו אותו לשיחה, שאלו את הילדים על היום שלהם, פנו כמה דקות כדי להתכרבל איתם על הספה או במיטה, לשיר להם שיר או לצחוק יחד ורק לאחר מכן התחילו את טקס השינה שלכם.

שמרו על שגרה

הקפידו על שעת שינה קבועה, כדי לעזור לילדים להרגיש ביטחון רב יותר. ילדים בכל הגילאים צריכים ללכת לישון באותה השעה בכל יום, ברוב המקרים הם גם יתעוררו בכל בוקר באותן השעות פחות או יותר.

כאשר מקפידים על שעת שינה קבועה, ושמים לב גם זו שעה ריאלית, לילדים גם יהיה קל יותר לקום בבוקר והם יהיו רעננים ומרוכזים יותר במשך שעות היום.

וודאו שהילדים אינם רעבים

ילדים לא צריכים ללכת לישון רעבים, אם הם יחושו תחושה קלה של רעב הם לא יהיו נינוחים. לכן נסו שארוחת הערב תהיה קרובה יחסית לזמן השינה, ואם אכלתם מוקדם, נשנוש קל יכול להבטיח שהילדים ילכו לישון הרבה יותר רגועים. על אותו משקל, הקפידו שלא לאכול ארוחת ערב כבדה מדי לפני השינה.

לכבות את המסכים כשעה עד שעתיים לפני השינה

צפייה במסכים לפני השינה זהו רעיון לא טוב, מכיוון שהאור מגרה את המוח ויכול לגרום לילדים לחוש ערניים כאשר הם צריכים ללכת לישון. באופן אופטימלי מומלץ לכבות את המסכים לפחות שעה עד שעתיים לפני שנת השינה, כאשר הגבלת זמן הצפייה יכולה לעזור גם בדרכים נוספות. ילדים שלא נמצאים מול מסכים רוב הזמן יהיו פעילים יותר וישרפו את האנרגיה הטבעית שלהם, מה שיהפוך אותם ליותר עייפים כאשר מגיע הזמן לישון.

שמרו על החלל נטול מהסחות דעת

הקפידו לסדר את החדר ולוודא שלא יהיו צעצועים מפוזרים או הסחות דעת כלשהן לפני השינה. כמו כן השתדלו להרדים את הילדים במיטה בחדר השינה שלהם, ככל שהם יהיו רגילים להירגע ולהירדם במקום מסוים וקבוע, כך התהליך יהיה קל יותר. אם לילדיכם קשה בלילות, יכול להיות שיש להם פחדים או סיוטים, תופעה שכיחה בגילאים שונים. במידה ויש לילדיכם סיוטים נסו לדבר איתם על כך בבוקר ועזרו להם להתמודד בצורה טובה וחיובית יותר.

השמיעו מוסיקה מרגיעה

כדי לעזור לילדים להירגע ולשקוע בשינה עמוקה, אתם יכולים להשמיע להם מוסיקה מרגיעה לפני השינה. מוסיקה מרגיעה יכולה לעשות פלאים ולעזור לילדים קטנים וגדולים להירדם בקלות. אם אין לכם פלייליסט משלכם, תוכלו פשוט להיכנס ליוטיוב או לספוטיפיי, ולמצוא אינספור אפשרויות שיתאימו לכם. שימו לב לתגובת הילדים, מוסיקה שנעימה לאוזניהם תרגיע אותם, ואם אתם רואים שהם פחות נינוחים, נסו להחליף את המוסיקה שאתם משמיעים.

ילדים שנרדמים בכוחות עצמכם זוכים ליתרונות רבים

הקניית הרגלי שינה טובים יכולה לעזור לילדים להירדם בכוחות עצמם גם במהלך נסיעה ברכב. תמיד עדיף ללמד ילדים להירדם בכוחות עצמם, על מנת שלא יהיו תלויים במבוגר. כאשר הם מפתחים תלות במבוגר כדי להירדם, יהיה להם קשה יותר בזמני נסיעות, במיוחד כאשר הם מרגישים עייפים.

אתם תמיד יכולים לתכנן את הנסיעות שלכם לזמני השינה של הילדים, וכך לאפשר להם להירדם ביתר קלות במושב הבטיחות. שימו לב שהם לובשים בגדים נינוחים ושיש להם את השמיכי והמוצץ שלהם.

אם אתם חוששים מהטיית הראש קדימה ולצדדים במהלך ההירדמות ברכב, אנו ממליצים לכם על NapUp, תומך ראש לכסא הבטיחות והפתרון האידאלי עבור ילדים שנרדמים ברכב בזמן הנסיעה. מוצר זה עומד בתקני בטיחות בינלאומיים, התקנתו מהירה והוא מונע את תופעת הראש השמוט.

ולסיכום,

גם אם אתם מתמודדים עם מעט קשיים, זכרו שעם קצת זמן ומאמץ תצליחו להתגבר על הכל. לפעמים לילדים יש נסיגה והם מתקשים לישון כאשר הם נמצאים לפני אבן דרך התפתחותית, לפעמים צץ קושי כאשר הילדים מעבדים אירוע משמעותי. בכל מקרה הקשיבו לאינטואיציה שלכם, ואם אינכם בטוחים, אתם תמיד יכולים להתייעץ עם רופא המשפחה, או עם מומחי שינה שיעזרו לכם לבנות תכנית שיהיה לכם קל לעמוד בה.

באמצעות סבלנות וטיפים מאנשי המקצוע הנכונים, תוכלו לצלוח את האתגר ולוודא שילדיכם יסגלו הרגלי שינה נכונים.

 

Related Posts