העגלה שלי (0 פריטים)

  • פריטים
  • 0.00

איך לבחור כסא בטיחות לתינוק - המדריך האולטימטיבי

  • 07/09/2022
כסא בטיחות לתינוק

נסיעה ברכב עם תינוק קטנטן עשויה להיות מעט מלחיצה, במיוחד כאשר עושים זאת בפעם הראשונה. אבל כסא בטיחות איכותי ותומך ראש, שעומדים בכל התקנים, מותקנים כהלכה ומתאימים לתינוק ולמבנה הרכב יכול לספק לכם המון שקט נפשי.

שימוש בכסא בטיחות מפחית המון סיכונים אפשריים במהלך הנסיעה בכביש, ולכן בחירת כסא בטיחות לתינוק זו החלטה חשובה. אם שאלתם את עצמכם איך לבחור כסא בטיחות לתינוק ולאילו גורמים כדאי לשים לב בעת הבחירה, אנו ננסה לספק תשובות לשאלות שלכם, כדי לעזור לכם להגיע להחלטה כמה שיותר נכונה.

איך בוחרים כסא בטיחות לתינוק?

איך בוחרים כסא בטיחות לתינוק זו שאלה טובה מכיוון שישנם סוגים שונים של כסאות בטיחות המתאימים לשלבי התפתחות שונים, לכן קניית כסא בטיחות עשויה להרגיש כמו משימה מבלבלת ומעט מציפה.

כדי להתחיל קחו בחשבון שעומדות לרשותכם שתי אפשרויות עיקריות והן כסאות שמותקנים נגד כיוון הנסיעה, וכסאות בטיחות שמותקנים עם כיוון הנסיעה.

נגד כיוון הנסיעה – כסאות בטיחות שמותקנים נגד כיוון הנסיעה הם הבחירה הטובה ביותר, כאשר ההמלצה היא להתקין את הכסאות נגד כיוון הנסיעה זמן רב ככל האפשר ועד לגבולות הכסא. כיום ניתן לקנות כסאות שכוללים את שני המצבים ושניתן להתקין אותם נגד כיוון הנסיעה עד גיל שנתיים. גם סלקל לתינוק מתקינים נגד כיוון הנסיעה אך לרוב סלקל ישמש אתכם לשנה אחת בלבד.

עם כיוון הנסיעה – ברגע שילדיכם מגיע לגודל המתאים אפשר לעבור לכסא בטיחות הפונה קדימה, או לחלופין להתקין את הכסא הקיים עם כיוון הנסיעה, כל עוד הוא מתאים לכך. המלצה היא להשתמש בכסא בטיחות הפונה לכיוון הנסיעה מגיל שנתיים ואילך ובהתאם למגבלות הגובה והמשקל של הכסא.

איך בוחרים כסא בטיחות לרכב?

מלבד התאמת הכסא למאפיינים כמו גיל, משקל או גובה עליכם גם להתייחס למבנה הרכב שלכם. רוב מושבי הבטחות נצמדים לבסיס מאובטח נפרד אותו עליכם להתקין ברכב שלכם.

כמו כן, כדי להבטיח מקסימום בטיחות, הכסא צריך להיות מותקן בזווית הנכונה, רצועות הבטיחות של הרכב צריכות לאבטח אותו היטב במידה ואין בסיס מובנה, מה גם שאם יש לכם כסאות בטיחות נוספים, עליכם לוודא שכולם נכנסים בצורה נוחה ונכונה למושב האחורי.

לכן זה חשוב לדעת איך בוחרים כסא בטיחות לרכב ועליכם לוודא שבחרתם כסא שמותאם למבנה הרכב שלכם בצורה מיטבית כדי להבטיח מקסימום בטיחות.

עצרו רגע לבדוק את הצרכים שלכם

עולם כסאות הבטיחות לתינוק מגוון וכולל אינספור אפשרויות. תפקידו של הכסא לאפשר לכם לנסוע עם תינוקות קטנים בצורה הבטוחה והנוחה ביותר, אך עליו גם לשמש אתכם בחיי היום יום בצורה טובה ונוחה, ולתת מענה להרגלי החיים והנסיעות שלכם.

לכן הבינו את הצרכים שלכם ובהתאם לכך בחרו, תוך שאתם בוחנים את האפשרויות שעומדות לרשותכם. בשוק קיימים כסאות בטיחות כיחידות עצמאיות, כסאות בטיחות שהנם חלק ממערכת נסיעות שלמה הכוללת חיבור לעגלה ואת האפשרות לשאת את הכסא אתכם ממקום למקום, וכסא בעל שני מצבים ויותר, אשר גדל עם התינוק ומונע מכם את הצורך להתחדש בכל מעבר לשלב ההתפתחות הבא בתור.

כמובן שלכל סוג יש יתרונות וחסרונות שעליכם לבדוק בהתאם לצרכים שלכם ולאורח חייכם הייחודי. כך שבסופו של יום אתם מחליטים על מה להתפשר ועל אינכם מוותרים.

כל התכונות שחשוב לשים עליהן דגש

לאחר שהחלטתם באיזה סוג של כסא בטיחות לבחור, עליכם גם לדעת איך לבחור כסא בטיחות לתינוק בפועל, כלומר לדעת מה עליכם לחפש בכסא בטיחות ואילו מותגים יהיו המומלצים ביותר.

מעבר לבחירת המותג, עליכם לבחון את כל נושא הבטיחות, לשים לב שהכיסאות מאושרים לשימוש על ידי הגורמים הרלוונטיים, שהם עומדים בתקנים מחמירים ועדכניים, עברו מבחני ריסוק ושהם קיבלו המלצות מהורים מרוצים ברחבי העולם.

יש לא מעט מותגים אשר מתמחים בייצור כסאות בטיחות, שמם הולך לפניהם בתחום, והם שמבטיחים שימוש נוח, בטיחות מקסימלית והתקנה נוחה ברכבים מכל סוג. כיום כסאות בטיחות כוללים פיצ'רים מתקדמים המציעים נוחות גבוהה יותר בכפות הרגליים, בדים נושמים ומאוורים, ניקיון קל, כוונון מנחי ישיבה-שכיבה, רתמות בטיחות מעולות והתקנה יעילה ופשוטה.

תכונות נוספות שיכולות להשפיע על איכות השימוש

בעת בחירת כסא בטיחות לתינוק יש לשים דגש על תכונות חשובות שכל כסא בטיחות צריך לכלול כמו למשל ריפוד נושם שקל להסיר ולכבס, מרחב לרגליים, כוונון והתאמה אישית של מנח הכסא והתקנה קלה ונוחה. מעבר לכך, כסאות בטיחות שונים כוללים תכונות נוספות אשר אינן מחייבות אתכם, אך כן יכולות להפוך את השימוש בכסא לאופטימלי. מעבר לכך הן מעניקות יתרון שיווקי למותג ולכסא הבטיחות עצמו בשוק שבו המגוון רחב.

כאן עליכם לבחור את התכונות הנלוות בהתאם לצרכים שלכם ולדברים החשובים שלכם, כאשר אתם לוקחים בחשבון שיכול להיות שהתכונות ישפיעו על המחיר. בקטגוריה זו נמצאות תכונות כמו עיצוב הכסא, מתקן נשלף לכוס, הצללה ועוד.

ולבסוף – המחיר

המחיר גם מהווה שיקול אצל משפחות רבות, אשר תוהות איך בוחרים כסא בטיחות לרכב. הוא אומנם לא צריך להיות השיקול העיקרי ובטח שלא לבוא על חשבון איכות הכסא, אך כן נדרש מכם לקבוע מסגרת תקציבית שתרגישו נוח אתה, שכן כסאות בטיחות נעים בטווח רחב של מחירים. ואז בנקודת המחיר המתאימה לכם, פשוט בדקו את האפשרויות שעומדות לרשותכם ובחרו את הכסא המתאים.

 

 

Related Posts