העגלה שלי (0 פריטים)

  • פריטים
  • 0.00

איך להעסיק ילדים בנסיעות ארוכות

  • 09/10/2022

נסיעה ארוכה עם ילדים ברכב מתרחשת בדרך כלל במהלך טיול או כשנוסעים ליעד כלשהוא בו מתכננים להישאר לפחות כמה שעות, ונסיעה כזו יכולה להיות מאתגרת מאוד כי ילדים כידוע הם חסרי סבלנות ולסגור אותם בתוך קופסא ועוד קשורים ובלי יכולת לזוז יותר מידי, לא בא בחשבון מבחינתם.

הסוד הוא בעיסוק שלהם, עד כמה תצליחו להעסיק אותם במהלך הדרך. מספיק שתצליחו 50-70 אחוזים מהזמן, קיבלתם שקט תעשייתי וחסכתם כמה כדורי נורופן לכאבי הראש שלכם. אז איך אפשר להעסיק ילדים בנסיעות ארוכות? הנה כמה דרכים שכדאי לכם לאמץ לפחות כמה מהן.

הגרועה ביותר אבל גם הטובה ביותר

אין כמעט הורים שלא מנסים להפחית מסכים אצל הילדים שלהם במהלך היום יום. זו ההתמכרות של הדור הנוכחי ומסכים יש להם בכל מקום כך שזה מאתגר, אבל במהלך נסיעה ארוכה אולי כדאי להיות קצת פחות נוקשים.

אפשר בצורה מוגבלת לאפשר להם מסכים. זה יכול להיות דרך המסך של הרכב או באמצעות טאבלט או מכשיר נייד, ואם אתם כבר נותנים להם זמן מסך ברכב, כדאי שהמסך יהיה כזה שמותקן ופונה קדימה להפחתת הסיכויים לבחילות והקאות.

אפשר לקנות ערכת הרכבה לחיבור טאבלט לגב מושב הנוסע שליד הנהג או לגב המושב של הנהג אבל חשוב כמובן להיות ערניים, לראות מה הם רואים ולא פחות חשוב, כמה זמן הם במסך.

תיבת אוצר

עוד דרך מגניבה להעביר להם את זמן הנסיעה הארוכה הוא באמצעות תיבת אוצר, תיבה שתרתק אותם, שהם יוכלו לקחת ממנה דברים ולהעסיק באמצעותה את עצמם, תיבה שיכולים להיות בה פינוקים כמו ממתקים (רק אל תגזימו וגם תזכרו שזה יכול לחזור אליכם כמו בומרנג גם בשגרה, כשהם ירצו גם אז) חוברות צביעה, ספרים, משחקי טיול שונים, חטיפי בריאות, חידות כיפיות וכל מה שעולה בדעתכם שיכול לעניין אותם, רק קחו בחשבון שתצטרכו לשתף פעולה לפחות עם חלק מהפעילויות.

מלאו להם את הציפיות

ילדים צריכים אופק, הם צריכים לדעת שיש להם למה לחכות ושאוטוטו יהיה להם יותר כיף מאשר לשבת קשורים באי נוחות. אתם צריכים לספר להם מה הולך להיות באופן כללי בטיול, איזה כיף יהיה להם ומה הם הולכים לעשות אבל לא פחות חשוב, מה עומד להיות בעצירה הקרובה, גם אם זו לא אטרקציה מדהימה.

למשל, אם אתם עומדים לעצור במרכז קניות בו הם יוכלו להסתובב, ובעיקר אם יש בו מתחמי אוכל גדולים בהם הם יוכלו להתפנק ולאכול אוכל כייפי, כדאי שהם יידעו את זה במהלך הנסיעה לשם. אם אתם בדרך לאיזה שהוא פארק עם מתקנים או הפתעות, אז עוד יותר. כך גם אם אתם עומדים לישון בקמפינג, כדאי שהם יוכלו להתרגש ממנו כבר בנסיעה ובכלל, כשיש לילדים למה לצפות, נסיעות ארוכות עוברות בשבילם בקלות רבה יותר.

למדו אותם לצלם!

כן, זה פשוט כמו שזה נשמע. ילדים ודיגיטל זה הרי שידוך נהדר שבדרך כלל מוציא מהם כמה שעות של התעניינות, אז אם אתם רוצים שיהיה להם עיסוק לדרך, צילום שלה יכול להיות בשבילם אטרקטיבי במיוחד.

מה זה אומר? זה אומר שתצטרכו לתרום להם את הנייד לזמן הצילום או לתת להם מצלמה דיגיטלית פשוטה שיש לכם או שתיקנו במיוחד בשביל המטרה הזו. כל מה שאתם צריכים זה ללמד אותם איך לצלם, לשחק קצת עם הפונקציות של המצלמה או הסמארטפון, וקיבלתם התעסקות מרתקת עבורם.

אבל יש קאץ'. כל מה שנוגע למכשירים ולדיגיטל יכול להיות גם מסוכן. באיזה מובן? אם יש כמה ילדים ברכב ותיתנו להם את הנייד שלכם לצלם, זה מתכון למריבות, צעקות ומכות. אתם חייבים להגדיר יחד איתם את זמן השימוש במכשיר לכל אחד, את זה הצילום שלו. גם אל תשכחו בסיום הטיול למחוק את הצילומים או לפחות חלק גדול מהם. סביר להניח שאם תתנו להם לצלם, בתוך דקות יהיו מאות צילומים ואתם לא רוצים שהזיכרון במכשיר יהיה מלא.

דאגו שיוכלו לישון טוב

שינה בנסיעה לא תהיה נוחה כמו שינה במיטה בבית ושום דבר לא ישנה את זה. אבל כמה שתצליחו לגרום להם לישון טוב יותר ככה תקבלו יותר זמן של שקט. אתם צריכים לדאוג שיהיה להם כיסא נוח מספיק וצריכים למצוא פתרון לטלטלות לצדדים, פתרון כמו napup שישמור על הצוואר והראש שלהם ישרים וגם יאפשר להם להישען.

שינה טובה במהלך הנסיעה זה אומר ילד רגוע יותר אחר כך. זה אומר ילד עצבני פחות וכזה שיותר נעים להיות איתו ברכב.

גם אודיו הולך מצוין

ילדים אומנם נמשכים למסכים, וכפי שציינו בתחילת הכתבה, אם יהיו להם כאלו זה בטוח יתפוס אותם. אבל עודף מסכים זה רע וגם יכול לגרום לבחילה, אז הפתרון הנוסף שגם הוא מערב את החושים, הוא אודיו. אין כמו לשמוע מוזיקה שהם אוהבים, שירים שהם מתחברים אליהם בשביל שהם ייהנו ואין כמו סיפורים מושמעים כדי ללמוד אינטונציות חדשות, כדי לדעת יותר על קול והבעה.

בשביל שנסיעות ארוכות עם הילדים לא יהפכו לסיוט, כל מה שאתם צריכים זה להביא את האמצעים הנכונים וגם כמה רעיונות. נסיעה איתם יכולה להיות מהנה היא רק מחייבת חשיבה מקדימה.

Related Posts